Rozsvícení vánočního stromečku

28.11.2015 17:00

Rozsvěcení stromečku na náměstích se pomalu dostává do podvědomí každého z nás. Ale komu by se chtělo tlačit se stovkami lidí, aby něco zahlédl a zaslechl? Asi nás moc není, a proto jsme se už před pěti lety rozhodli, rozsvítit si vánoční stromek u nás na návsi. Nápad podpořil i obecní úřad, který se rozhodl darovat spoluobčanům svařené víno a tak to funguje dodnes. Ten, kdo chtěl strávit první adventní sobotu ve vánočním stylu tak přišel před hasičskou zbrojnici a nelitoval. Atmosféra byla senzační, jelikož se nám už druhým rokem podařilo přemluvit počasí a objednat padající vločky sněhu, které vše umocnili. Pro letošní rok jsme připravili pro všechny veliké překvapení v podobě živého přednesu vánočních koled. Po krátkém úvodním slovu velitele se ujal mikrofonu starosta obce a po zdravici s přáním do Nového roku, spustil odpočítávání k rozsvícení stromku, což se povedlo na výbornou. Poté jako první vystoupilo devět dětí z pěveckého sboru základní školy Žižkova Turnov pod vedením p. Matysové. Vystoupení bylo velice podařené ve stylu nových vánočních písní. Děti se dokázali doprovázet na hudební nástroje a ještě k tomu zpívat podle kytary p. Matysové. Po jejich vystoupení dostali od sboru hasičů malou pozornost za ochotu v podobě plátěných pytlíků na záda s logem SDH a reflexní plackou taktéž s logem pro větší bezpečnost na silnici.  Měli velikou radost a tak přislíbili účast i v příštím roce. Po vyklizení jeviště, které jsme zastřešili našim novým stanem, nastoupili děti z Frýdštejna pod vedením Veroniky Horáčkové, která ze své iniciativy nacvičila s dětmi deset vánočních koled na doprovod elektronických varhan. Všichni byli nadšeni a hlavně překvapeni jak jsou děti šikovné a nadané a tak je právem po skončení vystoupení odměnili dlouhým potleskem. I pro tyto děti byli připravené malé dárky za ochotu a přípravu, kterou tomu věnovali. Pak už nezbývalo nic jiného než se buď přemístit do prostor garáže a v teple si užívat „svařáku“ a jiného občerstvení nebo si venku u ohýnku opéct klobásku a zapíjet jí pivkem z Rohozce. Spousta lidí postávala jenom tak venku a diskutovala s nápoji na zahřátí s přáteli pod večerní oblohou. Komu by se takové zážitky také líbili, je možno přijít příští rok na první adventní sobotu na Frýdštejn před hasičskou zbrojnici a společně s hasiči si užívat vánoční čas. Možná že příští rok bude zase o něco bohatší.

Několik fotek a videozáznamů najdete ve fotogalerii.

Za SDH velitel sboru a jednatel Aleš Vavřich