Sáňkařské závody

21.01.2017 13:00

Sáňkařské závody 21. 1. 2017

Letošní rok je opravdu příznivý na sněhovou nadílku. Proto jsme nezaháleli a po dlouhých šesti letech (8. 1. 2011) jsme znovu uspořádaly sáňkařské závody na naší pekelné trati Barborka. Za symbolické startovné 10,-Kč jsme vytvořili hned několik kategorií, abychom dali možnost účastníkům odnést si co nejvíce hodnotných cen. Jako za nejzajímavější kategorii bych považoval manželské a milenecké páry.

Tuto akci pořádá náš sbor již od roku 2000, kdy jsme chtěli navázat na dřívější pořádaní takovýchto závodů, které ovšem zanikly někde okolo roku 1968. Těšili jsme se velké účasti pochopitelně především z dětských řad, ale odvážných dospělých se také pár našlo. Jako nejstarší závodník byl člen družstva veteránů Vladimír Košek 70let. V průběhu závodů jsme měli také připravené různé druhy soutěží pro děti, kde za každou splněnou disciplínu dostali nějaký dárek. Jako nejnáročnější úkol bylo postavit sněhuláka s přemrzlého sněhu. Vítězem byl sněhulák „hermafrodit“, kterého naleznete ve fotogaleriích.  Soutěže byli moderovány přes ozvučený prostor s hudebním podkresem před hasičskou zbrojnicí, kde byl i náš stan. Po sportovních výkonech se čekalo na další druh zábavy a tím bylo rozdělování cen. Nejzábavnější jsou vždy dospělé kategorie. Jako příklad mohu uvést první místo kategorie žen „ Večeře s Karlem Gottem“, kde byla jeho fotografie a první místo mužů „perličková lázeň“ v podobě kilovky hrachu. Rozdělení hodnotných cen probíhalo na stupních vítězů, které jsme vybudovali z hromady sněhu. Potom bylo připraveno občerstvení v podobě horkých nápojů a samozřejmě piva v potřebném množství každého účastníka. V případě dobrých sněhových podmínek, se i v příštím roce těšíme na hojnou účast Vás, všech našich příznivců.

Kompletní výsledky:

sanky2017.pdf (2,5 MB)