TFA Junior - Křižany 15.9.2019

15.09.2019 10:00

V neděli 15.září jsme se poprvé zúčastnili soutěže v disciplíně TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije). Jde o soutěž jednotlivců, kde bojuje každý sám za sebe. Na závodní trati musí hasiči předvést svoji rychlost, šikovnost a hlavně fyzičku. Na našich posledních dvou trénincích jsme na koupališti připravili překážkovou dráhu, aby si děti mohli vyzkoušet, co tento závod obnáší.

V Křižanech soutěžili v kategorii C1 (nejmladší) Kryštof, Miki, Vojta H. a v kategorii C2 (školáci) David a Matyáš. Ti už museli dráhu absolvovat se zátěží na zádech (simulace dýchacího přístroje). Dráha byla podobná té naší tréninkové, takže všichni si s ní dle svých sil poradili dobře. V obrovské konkurenci (soutěže se zúčastnilo cca 150 dětí z celého kraje) se našim borcům sice nepodařilo umístit na stupních vítězů, ale medaili na památku si od pořadatelů odvezl každý, kdo náročnou trať zdolal.

Několik obrázků a videí ze závodu i tréninku ve fotogalerii na rajčeti:

sdhfrydstejn.rajce.idnes.cz/TFA_krizany_2019/